KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15781050
*
nr 1578 1050
Oljemålning
efter Gustav Klimt. Figurkomposition. Ej signerad. Proveniens: förvärvad av artisten Johan Kinde. Olja på duk, 61x122 cm, yttermått inklusive ram: 63x124 cm. Skänkt av Johan Kinde
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 05:36:43
- Specialauktion
20 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad figurkomposition gustav klimt olja olja på duk oljemålning oljemålningar skänkt av johan kinde
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43
-
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11
-
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53
-
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48
*
Oljemålning
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
nr 1578 1050
Oljemålning
efter Gustav Klimt. Figurkomposition. Ej signerad. Proveniens: förvärvad av artisten Johan Kinde. Olja på duk, 61x122 cm, yttermått inklusive ram: 63x124 cm. Skänkt av Johan Kinde
| Utrop: | 5.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 4.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Specialauktion
20 nov
Specialauktion för Stadsbrudskåren
Stadsbrudarnas välgörenhetsauktion till förmån för utsatta kvinnor och barn i Storstockholm. Särskilda villkor gäller: onlinebudgvining fram till och med angivet klockslag på auktionsdagen - därefter ...
Läs mer om Specialauktion för StadsbrudskÃ¥ren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad figurkomposition gustav klimt olja olja på duk oljemålning oljemålningar skänkt av johan kinde
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Aktuellt bud: 4.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:43 -
9062 Oljemålning
Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:11 -
9053 Oljemålning
Arne Svensson. Signerad, flygplan. Olja på pannå, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:08
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:54 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:53 -
9335 Oljemålning
Birgitta Järnström, monogramsignerad, abstrakt. Ol..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:48



